Reclama

Group statistics

Members:
831
Threads:
503
Discussions:
11
Photos:
12

Latest posts

Group events

Pasarea Matinala

Aici este comunitatea WebMastersMind!

LUMI1962

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 150
Oracol (XOR)
80.380
Fan Adevărat!
7.00 Puncte
Extraordinara rugaciunea si de asemenea coincidenta. Datorita incercarilor vietii am invatat ac rabdarea se traduce prin politica "pasilor mici".e expresia pe care o impartasesc cu na dintre vecinele mele. Nu imi dau seama daca mai auzisem expresia undeva, dar ea reprezinta cumva emblema mea. Nici nu stiti ce bucurie mi-ati facut postand aceasta rugaciune o consider ca un raspuns a lui Dumnezeu care imi spune.arata ca nu am gresit in optiunea mea de a avea rabdare si a a dopta politica "pasilor mici".

Boiangiu dana

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
1,409.810
Fan Adevărat!
108.00 Puncte
Admin gasim aceasta comedie pe filme fast?? Mi-as dori sa o vad
Comedia Organize İşler 2 – Sazan Sarmalı, este disponibilă pe Netflix

Actorul Kivanç Tatlıtug, care dă viață personajului Sari Saruhan, ajunge pe platorma streaming Netflix, cu o comedie inedită, Organize İşler 2 – Sazan Sarmalı.
Filmul, este disponibil pe Netflix, de pe 26 aprilie, sub numele de ,,Money Trap”/ Capcana banilor.
În distribuția filmului, pe lângă frumosul Kinvanç Tatlıtuğ, găsim actori precum: Yılmaz Erdogan (el fiind şi regizor, dar a luat parte şi la scenariu), Ezgi Mola, Bensu Soral, şi Riza Kacaoglu.

Rezumat:
Asim Noyan și banda lui își continuă frauda obișnuită în continuarea filmului „Organize Isler”, lansat în 2005. Fiica lui iubită Nazli a crescut și acum îi cere tatălui său să părăsească aceste lucruri murdare. El nu are intenția de a urmări crapul, care sunt dornici să sară în apă. Dar, într-o zi fiica lui este înșelată. El, desigur, are un răspuns bun la această escrocherie. Cu banda lui, el începe organizarea de înșelăciune a frauduloșilor.

Comedia a fost lansată anul acesta pe 1 Februarie, şi a vaut încasări de aproximativ 3.000.000 de dolari.

EVA MARIA HABINA

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 150
Oracol (XOR)
95.960
Fan Adevărat!
3.00 Puncte

Actorul Kivanç Tatlıtug, care dă viață personajului Sari Saruhan, ajunge pe platorma streaming Netflix, cu o comedie inedită, Organize İşler 2 – Sazan Sarmalı.
Filmul, este disponibil pe Netflix, de pe 26 aprilie, sub numele de ,,Money Trap”/ Capcana banilor.
În distribuția filmului, pe lângă frumosul Kinvanç Tatlıtuğ, găsim actori precum: Yılmaz Erdogan (el fiind şi regizor, dar a luat parte şi la scenariu), Ezgi Mola, Bensu Soral, şi Riza Kacaoglu.

Rezumat:
Asim Noyan și banda lui își continuă frauda obișnuită în continuarea filmului „Organize Isler”, lansat în 2005. Fiica lui iubită Nazli a crescut și acum îi cere tatălui său să părăsească aceste lucruri murdare. El nu are intenția de a urmări crapul, care sunt dornici să sară în apă. Dar, într-o zi fiica lui este înșelată. El, desigur, are un răspuns bun la această escrocherie. Cu banda lui, el începe organizarea de înșelăciune a frauduloșilor.

Comedia a fost lansată anul acesta pe 1 Februarie, şi a vaut încasări de aproximativ 3.000.000 de dolari.

Multumesc . Oare este tradus in engleză ?

Al bittar Nura

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 100
Oracol (XOR)
80.440
Fan Adevărat!
15.00 Puncte
Azi am dat intamplator peste acesta rugaciune pe care vreau sa o impartasesc cu voi , mie mi-a placut f mult.

Rugăciunea cunoscutului romancier Antoine de Saint-Exupéry, scrisă în unul din cele mai grele momente din viața lui, ne aduce aminte despre cele mai important lucruri. E timpul să ne gândim la lucrurile pe care le cere:

„Doamne, nu-ți cer minuni și nici lucruri imposibile, îți cer doar putere pentru fiecare zi. Învață-mă arta pașilor mici.

Fă-mă antent și inventiv, ca în rutina zilelor să mă pot opri în fața descoperirilor și a experienței care m-au intrigat.

Învață-mă să gestionez corect timpul vieții mele. Oferă-mi un simț al observației, pentru a putea diferenția lucrurile importante de cele mai puțin importante.

ADVERTISEMENT

Îți cer să-mi dai puterea reținerii și a înțelegerii, ca în viață să nu deviez de la ceea ce este important, dar să-mi planific rațional timpul, să pot vedea și vârful muntelui, și valea și uneori să pot găsi timp pentru bucuria artei.

Ajută-mă să înțeleg că visele nu sunt un ajutor. Nici dorul față de trecut, nici dorințele față de viitor. Ajută-mă să fiu aici și acum și să percep această clipă ca cea mai importantă.

Apără-mă de credința naivă că totul în viață trebuie să fie ușor. Oferă-mi conștientizarea faptului că toate greutățile, înfrângerile, căderile și nemulțumirile sunt o parte firească a vieții, datorită căreia creștem și ne dezvoltăm.

Adu-mi aminte că inima mereu e în conflict cu rațiunea. Trimite-mi la momentul potrivit pe cineva care va avea curajul să-mi spună adevărul, dar să o facă cu dragoste.

ADVERTISEMENT

Știu, multe probleme se rezolvă fără să faci nimic, deci învață-mă să aștept.

Știi cât de mult avem nevoie de prietenie. Ajută-mă să merit acest dar al sorții.

Dă-mi o fantezie bogată, ca la momentul potrivit, la timpul potrivit, vorbind sau tăcând, să pot oferi cuiva căldura necesară.

Fă-mă omul care poate ajunge și până la cei căzuți. Ferește-mă de frica evitării lucrurilor importante din viață.

ADVERTISEMENT

Nu-mi da ceea ce vreau, dar ceea ce-mi trebuie cu adevărat.

Învață-mă arta pașilor mici.”
Foarte frumoasa rugăciunea

Archangel Michael

Well-Known Member
Staff member
Fan Adevărat!
Top 50
Oracol (XOR)
94,869.030
Fan Adevărat!
0.00 Puncte

Rezumat:

Da aici https://filmefast.com/organize-isler-2/

Reclama