1.37 Puncte = 1 Vella / Vella= 0.00002667583 BTC si 43.2183406114 Doge

Group statistics

Members:
862
Threads:
957
Discussions:
15
Photos:
12

Latest posts

Group events

Pasarea Matinala

Dependenta de droguri

Status
Not open for further replies.

Ralucaandreea

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 100
Oracol (XOR)
2,623.30
Fan Adevărat!
95.00 Puncte
In ziua de azi tot mai multe persoane sunt dependente de droguri, dar aceștia nu stiu ca drogul schimba creierul, astfel încât sa ducă la un consum zilnic. Multi folosesc in exces încât devin niste persoane cu un moral scazut

Problema însă este ca dependenta de droguri are un impact puternic asupra organismului uman

Acestea pe langa faptul ca au un efect asupra noastra, este si foarte deranjat pentru cei din jurul nostru.

Cunosc multe cazuri in care persoanele dependente de drog ajung sa isi abuzeze familia, sa isi amaneteze bunurile

Multi care folosesc droguri se simt euforici, cu o stare buna dar totuși este pe moment

Exista persoane care sau vindecat dupa folosirea drogurilor, dar aceasta vindecare este deoarece a existat vointa

Drogul ne slabeste imunitatea si starea de sănătate ceea ce provoacă dureri a diferitelor componente ale organismului nostru, ce produce o viata mai scurta si nefericita.

Ce părerea aveti despre dorguri?
Cunoaste ți pe cineva care a folosit droguri?
Ati folosit vreodată droguri?

droguri-1.jpg

Cei care isi exprima opinia si distribuie pe facebook veti primi : 1 punct Fan Adevarat cei cu cont real, 50 de monede cei cu cont fake.
De asemenea cei care au cele mai multe aprecieri la tema zilei va primi 3 puncte.

mioara_cozonac

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
1,001.61
Fan Adevărat!
257.00 Puncte
Drogurile nu sunt o problema doar pentru dependenti si este o problema pentru toti cei din jurul lor.
Drogurile afecteaza sanatatea fizica, mentala.relatiile, veata de familie,munca si studiile. Singura posiblitate a unui om de a nu deveni narcotic este aceia de a nu incerca de a nu consuma niciodata un drog,deoare ce nu exista in nici un domeniu, vindecarea completa a dependentilor de droguri.Toti care consuma droguri vor ramine cu sechele pentru toata viata.Lucrind in domeniu am avut ocazia sa vad foarte multi copii drogati, si intodeauna am simtit mila nu numai pentru ei si pentru parintii care i au crescut.

Petruta

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
217.96
Fan Adevărat!
61.00 Puncte
Drogurile, la fel ca si alcoolul devine dependenta daca abuzezi si nu stii cand sa pui stop. Nu am consuma niciodata. Am o cunostinta care a fost dependent dar cu sprijinul familiei si a celor unde a fost internat nu mai consuma.
Multi adolescenti iau aceasta obisnuita a drogurilor crezand ca daca se drogheaza sunt cineva, gresit isi distrug viata si viitorul, atat al lor cat si a parintilor.
Distribuit pe facebook

Laura321

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
573.73
Fan Adevărat!
160.00 Puncte
Drogurile si efecele sale devastatoare au impanzit lumea.Este foarte greu pentru copii nostrii sa reuseasca sa se fereasca de ele.Desi ei stiu efectele drogurilor , unii dintre ei la prima deceptie , greutate a vietii prefera sa fuga din fata provocarilor decat sa lupte.Mi-as dori sa avem tineri mai cerebrali , mai hotarati , mai ambitiosi si mai stapani pe ei dar se pare ca cei de la conducere nu sunt asa de interesati de viitorul acestei tari...Parintii saracii ce mai pot face?poate doar Dumnezeu...Distribuit pe facebook.

Boiangiu dana

Well-Known Member
Staff member
Moderator
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
405.21
Fan Adevărat!
1,007.00 Puncte
Buna dimineata!
In acest moment tema se inchide.
Felicitări @Petruta ai avut cele mai multe aprecieri la tema zilei si ai primit 3 puncte.
Cei care v-ati exprimat opinia si ati distribuit pe facebook veti primi: 1 punct Fan Adevarat cei cu cont real, 50 de monede cei cu cont fake.

Status
Not open for further replies.