1.09 Puncte = 1 Vella / Vella = 0.0000416458 Bitcoin (BTC) si 67.09 Doge

Group statistics

Members:
853
Threads:
767
Discussions:
15
Photos:
12

Latest posts

Group events

Pasarea Matinala

Donatii AICI : Her yerde sen sau Dulce Razbunare?

Archangel Michael

Well-Known Member
Staff member
Fan Adevărat!
Top 50
Oracol (XOR)
93,876.06
Fan Adevărat!
1.00 Puncte
Dupa cum stiti pasarea matinala se incheie si vom prelua spre traducere un alt serial.
Din propunerile voastre cat si din comentariile de pe youtube si facebook clasamentul ar arata in felul urmator:
Locul 1 : Dragoste Stelara
Locul 2 : Her yerde sen
Locul 3 : Dulce razbunare

Eu sunt genul de persoana care daca intra in hora joaca pana la capat si imi plac oamenii cu care colaborez sa fie asemeni mie. Cu toate acestea am invatat din experienta de viata ca este bine sa si renunti atunci cand eforturile sunt chiar in zadar.
Dulce Razbunare este un serial mai vechi din 2016 care eu m-am ambitionat sa il traduc atat pentru mine cat si pentru voi.
Din pacate acest serial nu este atat de binevenit nici de catre fanii filme fast si nici macar de catre cei din comunitate.

Daca va uitati la donatiile membriilor din comunitate care au donat cate 6 puncte sunt in jur de 5-6 fata de cei peste 35 de membri care au donat peste 6 puncte pentru pasarea matinala.
Pe langa faptul ca nu este atat de bine primit de catre marea majoritate a membrilor din comunitate este si un serial foarte greu de tradus.
Fiind un serial vechi traducerea in engleza este foarte proasta si de cele mai multe ori inexistenta chinuind traducatorii sa improvizeze respectivele replici.

Pe de alta parte in urma campaniei pe care am facut-o pentru dragoste stelara s-au gasit 4 traducatori noi pentru acest serial insa au renuntat ramanand doar cu unul activ pe motiv ca nu doresc sa traduca dulce razbunare sau altceva.

Eu ma intind doar atat cat imi permite plapuma adica doar 2 seriale. Nu vreau sa ma apuc de 3- 4 si sa raman in urma cu cate 3-4 episoade. Nu imi sta in caracter.
Cei 3-4 traducatori pe care ii avem nu pot traduce saptamanal decat 15 fragmente pe saptamana ...adica jumatate de serial restul de 1 serial si jumatate trebuie sa ma descurc eu cum stiu deoarece eu imi asum raspunderea. Vreau sa intelegeti ca traducerea unui serial trebuie sa satisfaca o audienta cat mai mare deoarece trebuie la sfarsitul zilei macar sa avem satisfactia a cator mai multe mesaje de multumire.

Deci avem un actor atat in Her yerde sen cat si in Dulce razbunare ce alegeti ??? Her yerde sen sau Dulce razbunare?

Donatii puncte traducatorii pentru Her Yerde Sen:
@Maria Colceriu - 10 puncte
@mioara_cozonac - 10 puncte
@Gigi - 10 puncte
@Iliecorina - 10 puncte
@alinuta - 10 puncte
@Marcela70 - 10 puncte
@Petruta - 10 puncte
@rodica neamtu - 10 puncte
@dumitru - 10 puncte
@Diana - 10 puncte
@Ralucaandreea - 6 puncte
@Stirbu iulia maria - 6 puncte
@Irinush - 10 puncte
@Boiangiu dana - 10 puncte
@Issabella - 10 puncte
@micutza56 - 10 puncte

Last edited by a moderator:

alinuta

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
956.17
Fan Adevărat!
168.00 Puncte
Multumim pt efort tuturor.
Dulce razbunare e dragut, cei 2 joaca bine, insa recunosc ca nu am mai reusit sa vad ultimele 3 ep traduse din lipsa de timp.
Din discutiile avute cu fetele se spunea ca Her yerde sen e si mai interesant, deci votez pt el, dar si pt ca pare mult mai apropiat de EK.

Archangel Michael

Well-Known Member
Staff member
Fan Adevărat!
Top 50
Oracol (XOR)
93,876.06
Fan Adevărat!
1.00 Puncte
Se pare ca luma prefera Her Yeder Sen .
Pentru fanii acestu serial am o surpriza pentru voi. Noi avem traducerea episodului 1 cat si 2 si cei din comunitate vor urmari in premiera ambele episoade daca doneaza 10 puncte chiar in acesta saptamana.
Per filme fast si pe youtube va fi disponibil la sfarsitul saptamanii episodul 1. Insa cei din comunitate daca doneaza 10 puncte vor putea urmari ambele episoade in aceasta saptamana.
Cei care ati donat pentru dulce razbunare ep 11 vi se va rambursa suma. Episodul 10 din dulce razbunare va fi postat partea 1, 2 si 3. Daca vor exista traducatori voluntari vom continua si traducerea acestui serial.

Gigi

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
2,682.44
Fan Adevărat!
47.00 Puncte
Se pare ca luma prefera Her Yeder Sen .
Pentru fanii acestu serial am o surpriza pentru voi. Noi avem traducerea episodului 1 cat si 2 si cei din comunitate vor urmari in premiera ambele episoade daca doneaza 10 puncte chiar in acesta saptamana.
Per filme fast si pe youtube va fi disponibil la sfarsitul saptamanii episodul 1. Insa cei din comunitate daca doneaza 10 puncte vor putea urmari ambele episoade in aceasta saptamana.
Cei care ati donat pentru dulce razbunare ep 11 vi se va rambursa suma. Episodul 10 din dulce razbunare va fi postat partea 1, 2 si 3. Daca vor exista traducatori voluntari vom continua si traducerea acestui serial.
pot dona aici pe această pagină, sau se face altă pagină separat?