1.37 Puncte = 1 Vella / Vella= 0.00002667583 BTC si 43.2183406114 Doge

Group statistics

Members:
862
Threads:
957
Discussions:
15
Photos:
12

Latest posts

Group events

Pasarea Matinala

LIVE Hercai episodul 16

Maria Colceriu

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
160.44
Fan Adevărat!
62.00 Puncte
YAREN :M-ai murdărit , ai grijă!
GUL: Acest tort a fost pentru sora mea, eu l-am făcut. Ce voi face acum? Tortul ar face-o bine.
YAREN: Din nou spui că este bolnavă? Sora ta nu este bolnavă. E în regulă, dar se preface că îi este rău. Te-a mințit pe tine și pe noi toți.
GUL: Sora mea nu este mincinoasă.
YAREN: Este .. Și ce minciunoasă este .... Poate că ar trebui să uiți de sora ta pentru că a uitat de noi. Și nu vei mai veni la această casă, știi?

Text preluat . View attachment 8296
Malefica :mad::mad::mad:

Maria Colceriu

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
160.44
Fan Adevărat!
62.00 Puncte
Hei fetele am văzut Hercai ep 18, a fost super, m-am amuzat copios cu doamna Gül când era la masă în conacul Aslanbey :D, iar ultima fază o ador, ce să mai, poate ne arata în ep viitor cum a descoperit Miran adevărul despre planul babei :cool:.
Dănuța tu parcă ziceai că e așa distrus la început de trailar pemtru că s-ar putea să afle de bilet dar eu zic că e distrus din cauza a ceea ce a descoperit deja de babanem, dar v-om vedea la sfârșit de săptămână ;), abia aștept

Boiangiu dana

Well-Known Member
Staff member
Moderator
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
405.21
Fan Adevărat!
1,007.00 Puncte
Câteva spoilere / zvonuri pentru episodul viitor

- după scena din aeroport, se vor întoarce la conacul Aslanbey . Miran îi va spune lui Azize că se mută, deoarece el nu poate avea încredere în ea cu viața lui Reyyan și minciunile ei...
- Reyyan îi va spune lui Miran (fie pe acoperiş, fie în cameră) că Azizae a minţit şi în legătură cu inelul mamei lui şi apoi îi va spune lui Miran ce i-a spus hazar despre inel... Miran şi Reyyan se vor lupta şi el o va face pleacă din casă cu atât de multă durere și mânie.
- pentru Miran, inelul mamei lui a însemnat ceva profund, iar acum toate aceste minciuni ies la o stare dezechilibra...
- Miran va încerca să-l confrunte pe hazar, iar Cihan va afla, probabil, că dilsha a fost logodnic hazar înainte...
- Cihan și nasuh vor avea și ei o confruntare.
- Miran va avea o surpriză pentru Reyyan (calul ei Mavi)
- după ce Miran și Reyyan se cearta, Miran își va petrece noaptea la birou. Reyyan își va aminti de pod și se va duce acolo să-l caute pe Miran, deoarece Firat nu va ști unde s-a dus...

PS: Am scris deja o parte din spoiler / zvonuri în postările mele Cu, așa că nu se mai repeta aici postarea de pe grupul englez .
⚠️postare preluata!!

Boiangiu dana

Well-Known Member
Staff member
Moderator
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
405.21
Fan Adevărat!
1,007.00 Puncte
Rezumat #Hercai
episodul 19

"Nu am unde să mă duc, Reyyan"

Azize Aslanbey, care a avut tot ce și-a dorit cu jocurile pe care le-a jucat de ani de zile, nu mai poate rezista iubirii dintre Miran și Reyyan, iar dominarea și puterea pe care a stabilit-o de-a lungul anilor începe să fie distrusă.
Miran care a descoperit jocul jucat de bunica lui , a fost zguduit de faptul că s-a confruntat pentru prima dată, în timp ce Reyyan, care nu poate suporta durerea omului pe care îl iubește, încearcă să vindece rănile lui Miran cu dragostea ei.
Esma, care nu mai suportă ca Azize să mai transforme viețile oamenilor nevinovați în iad de dragul răzbunării sale, livrează scrisoarea lui Hazar pe care Dilşah i-a încredințat-o pentru a o putea opri pe Azize.
Hazar crezând că va dovedi adevărul lui Miran, datorită mâinii de ajutor întinsă din trecut de Dilșah, de care a fost legat de o mare dragoste cu mulți ani în urmă, oare va castiga această bătălie împotriva Azizei, va putea să-i demonstreze lui Miran că este nevinovat şi nu este vinovat de nimic? V-a putea s-o scoată pe Reyyan din conacul Aslanbey?

Maria Colceriu

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
160.44
Fan Adevărat!
62.00 Puncte
Rezumat #Hercai
episodul 19

"Nu am unde să mă duc, Reyyan"

Azize Aslanbey, care a avut tot ce și-a dorit cu jocurile pe care le-a jucat de ani de zile, nu mai poate rezista iubirii dintre Miran și Reyyan, iar dominarea și puterea pe care a stabilit-o de-a lungul anilor începe să fie distrusă.
Miran care a descoperit jocul jucat de bunica lui , a fost zguduit de faptul că s-a confruntat pentru prima dată, în timp ce Reyyan, care nu poate suporta durerea omului pe care îl iubește, încearcă să vindece rănile lui Miran cu dragostea ei.
Esma, care nu mai suportă ca Azize să mai transforme viețile oamenilor nevinovați în iad de dragul răzbunării sale, livrează scrisoarea lui Hazar pe care Dilşah i-a încredințat-o pentru a o putea opri pe Azize.
Hazar crezând că va dovedi adevărul lui Miran, datorită mâinii de ajutor întinsă din trecut de Dilșah, de care a fost legat de o mare dragoste cu mulți ani în urmă, oare va castiga această bătălie împotriva Azizei, va putea să-i demonstreze lui Miran că este nevinovat şi nu este vinovat de nimic? V-a putea s-o scoată pe Reyyan din conacul Aslanbey?
Mulțumim Dănuța, tare sunt curioasă în legătură cu ep de vineri :rolleyes::)

Boiangiu dana

Well-Known Member
Staff member
Moderator
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
405.21
Fan Adevărat!
1,007.00 Puncte
Reyyan: Miran!
Reyyan : Reyyan intră, vin în curând.
Miran își amintește cuvintele lui Azize " Am făcut o greșeală. Dar ceea ce am făcut a fost să nu te pierd. M-am gândit că dacă mă voi rupe de tine, te vei întoarce la mine."
Reyyan : eşti bine?
Miran continuă să-și amintească cuvintele "am rămas cu tine"
Reyyan :, bine. Haide, haide. Haide, stai aici.
Cuvintele nu-i ies din minte "cu tine îmi vindec rănile"
Bine. Bine. Bine.
Miran încă se mai gândeşte la cuvintele acelea "Te-am luat în piept ca pe un leac"
Reyyan : te simți mai bine?
Miran: toţi cei pe care i-am iubit au rămas în trecut, Reyyan .Doar tu eşti cadoul meu. Eşti lângă mine.
Miran vede un copil care a căzut pe stradă, strigandu-și bunica
Copil: bunica! Bunica...
Bunica: s-a dus totul, s-a dus.
Uitându-mă cum își amintește de copilăria lui
Miran (mic): bunica!
Azize: Miran! Ce poate piatra, care a atins corpul fiului meu curajos? Lasă piatra să nu atingă doar inima, nepotul meu. Uite. (sărută-i mâinile) noi și totul a trecut. Şi durerea va trece.
Miran: acest lucru nu funcționează doar prin al șterge bunica . Durerea de la piatra pe care mi-ai pus-o în inimă nu trece atât de ușor.
Reyyan : Dacă te rog să nu te supări, nimic nu se va schimba.
Miran: nu o iubești pe bunica mea, știu. Şi nu pot spune că nu am dreptate. Şi după tot ce a făcut, nu mai pot, dar... asta e bunica mea! Chiar dacă bunica mea m-a crescut cu poveşti fără final fericit... tot m-a crescut. Când am căzut, ea a fost prima care mi-a vindecat rănile. Când vremea s-a schimbat , noaptea, mi-a fost frică de tunete... nu m-a lăsat să dorm lângă ea. Dar nici nu m-a lăsat să plec. De fiecare dată când am plâns, a fost prima care mi-a auzit vocea. Poate că nu se juca cu părul meu, dar... mi-a şters frica. M-a lăsat să-i aud vocea, tuse ei, sunetul pașilor ei... sunetele mamei Esma.
Reyyan : Ceea ce a făcut bunica ta, nu schimbă ceea ce a făcut pentru tine. Eanu vede că poate distruge vieţile altor oameni.
Miran: cum ne-a putut face asta? Cum ar putea?
Miran: cum ai făcut asta?trad Anna An

Boiangiu dana

Well-Known Member
Staff member
Moderator
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
405.21
Fan Adevărat!
1,007.00 Puncte
Miran : Singurul lucru pe care vreau sa-l stiu este de ce ? De ce , bunico ? Spune-mi de ce ? Pentru mine , nepotul tău , de ce faci atâta rău ?
Azize : Pentru ca mi-a fost frica . M-ai părăsit . Te-am crescut cu mâinile mele . Când ai crescut am putut sa-ți văd ochii . Te-am ținut la pieptul meu . Te-am numit Mehmet . Ești copilul copilului meu . El mi te-a încredințat mie . Te-am iubit , fără sa mai las loc nimănui in inima mea . Cine nu este mama nu știe . Ea nu știe despre o așa dragoste . Trei fii ...trei nepoți orfani au rămas pe mâinile mele . Acest loc a văzut astfel de ierni , astfel de dezastre , astfel de incendii . Mi-ai vindecat inima . Te-am luat ca pe un dar . Am spus “Domnul mi-a luat copii dar mi-a dat nepoți .” Te uiți in ochii mei ca tatăl tău . Vocea ta este vocea tatălui tău . Am făcut o greșeală . Dar ceea ce am făcut a fost ca sa nu te pierd . M-am gândit ca dacă ma voi rupe de tine , te vei întoarce la mine . Am făcut o greșeală . Nu îți pot cere sa ma crezi . Dar acest copil , din dragostea pentru care mori , a crescut . Nu uita asta .
Eu .... a ...!
Pana acum nu mi-am cerut scuze de la nimeni . Dar îmi pare rău Reyyan . Unele greșeli sunt de neiertat . Știu știu .Pentru ca nici măcar nu l-am putut ierta pe tatăl tău .
Pentru ca ... pentru ca ceea ce mi-a luat nu a fost dragoste , a fost un copil . N-am luat niciodată un suflet de la nimeni , Miran . Nu am rupt un copil de la mama sau de tatăl lui . Acum sufletul tău arde , că dragostea poate fi luată de la tine ?
Gândește-te la ce mi-au luat . Nu o sa ma ierți , dar m-ai putea înțelege .

Boiangiu dana

Well-Known Member
Staff member
Moderator
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
405.21
Fan Adevărat!
1,007.00 Puncte
Mamă Esma, ştii ceva? I-am sunat pe amândoi, nu mi-au răspuns. Ce se întâmplă?
Esma: fiica mea, am spus, nu știu.
Frate! Frate, ce se întâmplă? I-am sunat pe amândoi, nu mi-ai răspuns. Unde este bunica? Frate.
Reyyan: Dă-mi ceva timp, Elif. El va spune totul.
Reyyan : Miran, știu că te doare, ești supărat... dar am și ceva să te întreb. De ce nu mi-ai spus?
Miran : M-am gândit că nu va face asta. Mi-am spus " nu o va face ". " bunica mea nu vrea să-mi facă asta ", am spus. Am crezut că o s-o facă să se schimba. Cu toate dovezi pe care le-am știut, am spus "nu va trece dincolo de asta"
Reeyan : așa cum suntem. Ca toată lumea. Din cauza asta, nu pot fi supărat pe tine, Miran. Dar când bunica ta, care te sărută mâinile când te doare, nu o doare de oameni, nu ar trebui să te superi. Şi fratele Azát. Miran, nici unul dintre noi nu este jocul bunicii tale. Te înţeleg, dar nu e nici o consolare să dovedeşti că bunica ta s-a răzgândit.
Miran: acum nu am mai fi atât de supărați.
Reeyan: Uite, ești mai supărat decât mine. Bunica ta mi-a pus o capcană. Noi. N-a putut s-o facă, dar ţi-ar putea frânge inima, Miran. De acum înainte, crezând cuvintele celor dragi, te vei opri. O să te gândeşti. Vei spune " este posibil ;" acesta este cel mai mare rău pe care ţi l-a făcut. Dar vom trece prin asta. Uite, suntem aproape. Suntem împreună. Împreună ne vom vindeca rănile.

Boiangiu dana

Well-Known Member
Staff member
Moderator
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
405.21
Fan Adevărat!
1,007.00 Puncte
Traducere aproximativa, promo 1, episod 20

- Pulsul este scăzut, inima i-a încetat să funcționeze, începe cu adrenalina. Masaj cardiac.
- Ajutor.
- Doctore, asistentă!
- Tu ai făcut-o!
- Reyyan, ce spui?
- Tata era nevinovat! Nevinovat!
- Hazar Sadoglu ......
- Ai făcut-o, nu?
- Bunica mea nu era acasă, Elif nu poate face rău nimănui. Tu sau Miran i-ai făcut asta lui Hazar.
- Nu am vrut să se întâmple așa!