Group statistics

Members:
838
Threads:
605
Discussions:
15
Photos:
12

Group events

Pasarea Matinala

Tema Zilei Increderea, influentata de zodie

Status
Not open for further replies.

micutza56

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
1,668.14
Fan Adevărat!
97.00 Puncte
Din cele spuse mai sus ar trebuie să fiu încântată că sunt printre primele zodii ce prezintă încredere,dar din păcate nu am luat in considerare aceste enunțuri referitoare la zodii.Mă bazez pe tot ceea ce simt,ce fac si cum gândesc .Acestea sunt lucrurile după care m-am ghidat ,m-am comportat și mă voi purta in viața de familie și in societate.Îmi este suficient ca eu,doar eu
să stiu că trebuie să fiu un om de încredere in care cei ce își pun baza in mine să o si găsească.Distribuit pe fb.[CHARGE=][/CHARGE]

Stella Nicoleta

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 150
Oracol (XOR)
319.09
Fan Adevărat!
25.00 Puncte
Sunt Capricorn, iar ceea ce este scris cam așa este și despre persoana mea.Cu mulți ani în urmă , eram tare curioasă să citesc ceea ce scrie la zodia mea,dar chiar a trecut ceva timp bun de când nu am mai citit .Era ceva de divertisment probabil ,dar nici chiar așa să îți plănuiești viața, copilul(cum a spus mai sus Gigi) ,cariera după ceea ce este scris în zodiac....Seară bună tuturor.

AliceR

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 100
Oracol (XOR)
1,335.74
Fan Adevărat!
44.00 Puncte
Cat dureaza sa castigi increderea cuiva? Nu e usor, dar daca ii cunosti personalitatea, acest proces se simplifica.
Conform YourTango, fiecare zodie are cateva caracteristici pe care le cauta la ceilalti atunci cand vor sa stie ca se pot baza pe ei. N-ar strica sa le afli si tu.
Berbec (21 martie – 19 aprilie)
Daca vrei sa faci un Berbec sa aiba incredere in tine, arata-i cat valoreaza relatia pe care o ai cu el pentru tine si ca nu o sa renunti la ea prea usor. Trebuie sa fii alaturi de el cand are nevoie de tine si sa fii deschisa sa incerci lucruri noi.
Taur (20 aprilie – 20 mai)
Pentru ca un Taur sa aiba incredere in tine, va trebui sa fii foarte rabdatoare si sa ii arati ca esti de incredere. S-ar putea sa te testeze si sa te puna la incercare, dar in cele din urma va merita.
Gemeni (21 mai – 20 iunie)
Daca vrei sa aiba incredere in tine, atunci trebuie sa fii foarte directa si sincera. Nu incerca sa-l pacalesti din vorbe pentru ca isi va da seama imediat ca nu e adevarat. Daca te prefaci ca stii despre ce vorbesti, cu toate ca nu ai habar, un Geaman va sti imediat.
Rac (21 iunie – 22 iulie)
Daca vrei sa-i castigi increderea unui Rac, va trebui sa fii vulnerabila si sa-i arati ce e in sufletul tau. Fii sincera cu ce simti, chiar daca te pui intr-o situatie jenanta – o sa fii apreciata pentru asta.
Leu (23 iulie – 22 august)
Un Leu va avea incredere in tine atunci cand va vedea ca esti la fel de increzatoare ca si el. Arata-i ca ai incredere in tine si ca nu te vei speria atunci cand lucrurile nu sunt tocmai placute. Nu incerca sa-l impresionezi, pentru ca isi va da seama si isi va pierde increderea in tine.
Fecioara (23 august – 22 septembrie)
Daca vrei ca o Fecioara sa aiba incredere in tine, nu te da mare ca stii tot si nu-l pune la incercare. Cei nascuti in zodia Fecioara sunt inteligenti si isi dau imediat seama ce tip de persoana esti. Daca simt ca ceva nu e in regula, se vor inchide in ei si nu-ti vor acorda increderea pe care ti-o doresti.
Balanta (23 septembrie – 22 octombrie)
Ca sa-l cuceresti, spune-i cat de deosebit e. Balantelor le place atentia si lauda, insa daca un compliment nu este sincer, se vor gandi ca incerci sa ii manipulezi.
Scorpion (23 octombrie – 21 noiembrie)
Daca vrei ca un Scorpion sa aiba incredere in tine, nu il minti si nu incerca prea tare sa fii de partea lui. Asculta ce are de spus si arata-i ca iti pasa, punand intrebari, ca sa-si dea seama ca esti atenta la ce spune.
Sagetator (22 noiembrie – 21 decembrie)
Va trebui sa fii deschisa la idei si filozofii noi pentru ca un Sagetator sa aiba incredere in tine. Daca in mijlocul unei conversatii nu intelegi ceva, spune-i – nu incerca sa ascunzi lucrul asta.
Capricorn (22 decembrie – 19 ianuarie)
Daca vrei ca un Capricorn sa aiba incredere in tine, va trebui sa excelezi la multe lucruri. Daca iti cere o favoare, ar fi bine sa o faci, chiar daca nu e deloc usor. E bine de stiut ca nu iti va cere niciodata ceva ce el nu poate sa ofere.
Varsator (20 ianuarie – 18 februarie)
Ca sa-i castigi increderea unui Varsator, nu incerca sa fii perfecta. Cu totii avem defecte, iar un Varsator isi va da seama imediat daca incerci sa pari ceea ce nu esti. In schimb, arata-i ca te simti bine in pielea ta. Asta va da rezultate.
Pesti (19 februarie – 20 martie)
Daca vrei ca cineva din zodia Pesti sa aiba incredere in tine, trebuie sa ii arati ca ai compasiune si ca ii meriti increderea. Arata-i ca iti pasa prin ce trece si fii umarul pe care poate sa planga. Daca il incurajezi sa fie creativ, o sa inteleaga ca iti pasa.

LUMI1962

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 150
Oracol (XOR)
791.37
Fan Adevărat!
26.00 Puncte
1. Cred in Dumnezeu si stiu ca acceptarea celor doua nu este posibila.
2. Totusi, ca oamneii nascuti intr-o anumita perioada a anului sunt caracterizati de anumite trasaturi comune este un lucru de asemnea foarte bine cunoscut.
3. Multe informatii cu privire la zodii mie personal mi se potrivesc, dar sunt de acird cu un antevorvibor, ca , ca si reprezentat a zodiei PESTi, nu sunt de acord cu ceea ce este scris mai sus, nu corespund cu ce am gasit in general si cu ceea ce ma caracterizeaza in special. Nu stiu de unde provin cele scrise la inceput.
4. Ca tema de discutie insa, abordarea subiectului, acela al increderii, mi se pare interesanta.

Ginastelina

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
111.31
Fan Adevărat!
92.00 Puncte
Eu sunt in zodia Rac , in mare parte este adevarat ce s-a scris despre aceasta zodie , mi se potriveste cam 80% , in principiu nu ma prea ghidez dupa zodie , cred in zodia mea , dar mai mult cred in Dumnezeu si in destinul meu.pot sa spun ca de fiecare data ies din impas asa cum se spuna ca Racu merge un pas inainte si doi pasi inapoi , cand este un obstacol eu de fiecare data fac acei doi pasi inapoi si trec de acel obstacol , dar trec de obstacolul respectiv datorita credintei mele in Dumnezeu.....distribuit pe FB.

Status
Not open for further replies.