1.37 Puncte = 1 Vella / Vella= 0.00002667583 BTC si 43.2183406114 Doge

Group statistics

Members:
862
Threads:
954
Discussions:
15
Photos:
12

Latest posts

Group events

Pasarea Matinala

O mana de ajutor e bine venita

Status
Not open for further replies.

mioara_cozonac

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
973.90
Fan Adevărat!
256.00 Puncte

In multe privinte e ridicola frica de a recunoaste ca avem nevoe de ajutor fie din partea une persoane dragi sau a unor prieteni sau chiar din partea unor straini . Ni se pare inconfortabil si stijenitor. Deci majoritate evitam sa cerem ajutor.

Niciodata cei din jurul nostru nu stiu ca avem nevoe de ajutor daca nu il cerem.
De multe ori ajungem in cite o situatie cind avem nevoe de ajutor. Sau cunoastem pe cineva care are nevoe de ajutor.
Chiar daca e vorba de o incurajare un sfat sau o parere toate sunt binevenite.

Este foarte important sa ne implicam atunci cind cineva are nevoe de noi.
Ajutorul nu e intodeauna ceva valoros , de multe oriee un mesaji, un telefon,o apreciere o vorba buna.

Cel mai mare ajutor pe care il putem oferi sunt din cadrul familiei, prietenilor, biserici si comunitati noastre.
A ajuta nu inseamna doar a raspunde unor nevoi si a da dovada de intelepciune si dragoste fata de apropriati nostri.

Sa sti sa ceri si sa primesti ajutor nu e neaparat sa il astepti, nu toti stiu sa il ofere, dar poate til dau daca il ceri sau daca ai nevoe.
Nu suntem neajutorati daca cerem ajutor si pur si simplu intr-un moment sau altu ai nevoe de o vorba , de bani de un sfat sau de o inbratisare.
Am invatat sa accept cu mare bucurie ajutor, accept cind mi se ofera si la rindul meu ajut cu mare placere

Orce mic ajutor pe care il dau pentru mine e o bine cuvintare
Iar atunci cind il primesc e bine venit si sunt foarte recunoscatore.
Legatura intre oameni se bazeaza pe sinceritate, incredere si ajutor reciproc.

Voi dati , sau ati primit ajutor?

Cei care isi exprima opinia si distribuie pe facebook va primi: 1 punct Fan Adevarat cei cu cont real, 50 de monede cei cu cont fake.
Cea care va avea cele mai multe aprecieri va primi 3 puncte.
Va rog un singur comentariu, iar in dreptul comentariului numele dupa facebook.
Va rog ca opinia voastra sa contina minim 2 randuri.

Laura321

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
572.28
Fan Adevărat!
159.00 Puncte
Este normal sa dai ajutor atunci cand iti este cerut acest lucru.Ajutandu-i pe altii chiar daca nu te vor ajuta ei cand ai nevoie , Dumnezeu e cel ce te va ajuta.Traind alaturi de semenii tai e normal si firesc sa iti oferi ajutorul celor care au nevoie si la randul tau sa ceri ajutor la nevoie.Distribuit pe facebook.

Blanaru Maria

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 150
Oracol (XOR)
130.93
Fan Adevărat!
7.00 Puncte
O mana de ajutor e bine venita în orice moment, dar și noi la rândul nostru trebuie sa facem tot la fel cu cei din jurul nostru și chiar și atunci când ni se cere ajutorul să-l oferim cu drag...

Boiangiu dana

Well-Known Member
Staff member
Moderator
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
281.01
Fan Adevărat!
1,001.00 Puncte
In acest moment tema se inchide.
Felicitări @Chiru Roxana ai avut cele mai multe aprecieri la tema zilei si ai primit 3 puncte.
Cei care v-ati exprimat opinia si ati distribuit pe facebook veti primi: 1 punct Fan Adevarat cei cu cont real, 50 de monede cei cu cont fake.

Status
Not open for further replies.