Group statistics

Members:
844
Threads:
689
Discussions:
15
Photos:
12

Latest posts

Group events

Pasarea Matinala

Important! Pasarea matinala ep 45 trailer2

Lidia

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
1,230.00
Fan Adevărat!
64.00 Puncte
Multumesc. Incep sa ma obisnuiesc cu ideea. Problema e fata care vorbeste intr-una de ea parca ar presimti ceva. Am fost sambata la ai mei si cand a vazut ca nu mai este m-a intrebat de ea, iar mama a apucat sa-i spuna inaintea mea ca e plecata in excursie (eu i-as fii spus adevarul, dar mama a zis ca e prea mica). Apoi au urmat intrebarile unde e? Cat sta? Unde doarme? Ce face acolo? Cu cine a plecat? De ce a plecat? Etc.
Am revenit
Când a murit socrul fetița mea a avut 2 ani, l-a văzut în sicriu o singura data, i-am explicat ca doarme și ca pleacă sus în cer, în ziua înmormântării am lăsat-o la soră-mea ca sa nu fie prea greu pentru ea. Eu zic ca era mai bine să-i fi zis adevărul, oricum așteaptă câteva zile și apoi o sa poți sa ii explici. 6 ani parca are fetița ta, nu? Eu cred ca o sa înțeleagă mai ușor decât ne putem noi aștepta.

micutza56

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
2,829.37
Fan Adevărat!
112.00 Puncte
Valeria,pe scurt zic,a spus că noi femeile suntem mai responsabile decât bărbații apoi a postat ceva cu creația Domnului,cum că femeia este desăvârșită si că este cu multe trepte deasupra bărbatului,; eu i-am spus că nu trebuie sa,-i punem la colț pentru că nu toți sunt așa și că îmi va da dreptate când băiatul ei va fi mare și va înțelege ce vreau să zic! Tu mi-ai confirmat prin atitudinea soțului tău față de tine!Cred că undeva pe la pag.60!
Și cred că pe la 58,este o poză cu mine,așa ne putem cunoaște:p

micutza56

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
2,829.37
Fan Adevărat!
112.00 Puncte
Tema pentru azi: simpla de altfel...;)
Doresc sa mi fac un lantisor cu nume si nu stiu cam cum sa arate... Ca si nume vreau sa scriu SiMi...Si-eu, Mi-el... Astept ajutor din partea voastra...sau MiSing.. Mi-el, Si-eu iar "mising" are o semnificatie aparte pt mine..sau Mising..
Trebuie sa merg cu o poza cu ceea ce vreau sa scriu
Meesing!?

roxyroxycris

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
4,070.73
Fan Adevărat!
535.00 Puncte
Doresc sa mi fac un lantisor cu nume si nu stiu cam cum sa arate... Ca si nume vreau sa scriu SiMi...Si-eu, Mi-el... Astept ajutor din partea voastra...sau MiSing.. Mi-el, Si-eu iar "mising" are o semnificatie aparte pt mine..sau Mising..
Daca Mising are o semnificație pt tine de ce nu alegi acest nume? Sau pt ca are semnificație si in engleza, iar cei ce-l vor vedea la gatul tau pot intelege gresit?

Issabella

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
844.32
Fan Adevărat!
182.00 Puncte
Pai asta am zis. Ca dupa descrierea din tema si dupa cat am ajuns sa te cunosc prin intermediul acestui grup eram sigura ca iti plac trandafirii. Plus ca esti gemeni ca mine.
Draga mea ,eu am spus ca-mi plac trandafirii și în descrierea temei:)probabil ai citit la altcineva

roxyroxycris

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
4,070.73
Fan Adevărat!
535.00 Puncte
Am revenit
Când a murit socrul fetița mea a avut 2 ani, l-a văzut în sicriu o singura data, i-am explicat ca doarme și ca pleacă sus în cer, în ziua înmormântării am lăsat-o la soră-mea ca sa nu fie prea greu pentru ea. Eu zic ca era mai bine să-i fi zis adevărul, oricum așteaptă câteva zile și apoi o sa poți sa ii explici. 6 ani parca are fetița ta, nu? Eu cred ca o sa înțeleagă mai ușor decât ne putem noi aștepta.
Acum ceva timp a fost la mormant la mama soacrei mele si de atunci daca zice cineva ca ii este rau intreaba Si o sa mori? Si o sa puna pamant peste tine? De asta n-a vrut mama sa-i spuna.

Lidia

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
1,230.00
Fan Adevărat!
64.00 Puncte
Acum ceva timp a fost la mormant la mama soacrei mele si de atunci daca zice cineva ca ii este rau intreaba Si o sa mori? Si o sa puna pamant peste tine? De asta n-a vrut mama sa-i spuna.
Ah ok poate ii mai sensibila un pic, Andrea a fost la mormântul lui socru dar anul trecut și i-am explicat ca doar corpul rămâne, ca el o sa fie întotdeauna lângă noi, nu m-a întrebat nimic altceva.

roxyroxycris

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
4,070.73
Fan Adevărat!
535.00 Puncte
Draga mea ,eu am spus ca-mi plac trandafirii și în descrierea temei:)probabil ai citit la altcineva
La tema am vazut. Si ca sa nu scriu 2 comentarii am scris aici dupa ce am vazut comentariul tau ca ma asteptam sa spui de trandafiri. Acum ai inteles?

alinuta

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
829.56
Fan Adevărat!
183.00 Puncte
Ce atatea imbarligaturi draga, scrie simplu: love alinuta!
Aveti alta idee?
Nu cred! Stiam eu...

Gigi

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
1,380.37
Fan Adevărat!
79.00 Puncte
ce mi-a plăcut mie la secvența această în restaurant.
felul în care s-au așezat la masă, cred că oricine, în cazul lor s-ar fi așezat astfel
levent - sanem - polen - can, polen s-a așezat lângă can dar can s-a așezat lângă sanem, punct. și așa era deranjat că levent era lângă sanem, dar așa cum el a spus, acolo la masă nu erau decât ei 2 și atât, ceilalți erau umplutură, de care oricum ei nu aveau nevoie.

Memi

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
2,602.30
Fan Adevărat!
57.00 Puncte
Daca Mising are o semnificație pt tine de ce nu alegi acest nume? Sau pt ca are semnificație si in engleza, iar cei ce-l vor vedea la gatul tau pot intelege gresit?
Sunt multe persoane care scriu foarte frumos de mana... Asta caut eu. Nu stiu cum sa scriu ca sa iasa frumos..

Gigi

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
1,380.37
Fan Adevărat!
79.00 Puncte
Ce atatea imbarligaturi draga, scrie simplu: love alinuta!
Aveti alta idee?
Nu cred! Stiam eu...
și este chiar original, o idee foarte bună, memi ai scăpat de o grijă, până la urmă tot cuscra te-a ajutat, mare noroc pe tine că ai o asemenea cuscră. mai rar.