1.37 Puncte = 1 Vella / Vella= 0.00002667583 BTC si 43.2183406114 Doge

Group statistics

Members:
859
Threads:
856
Discussions:
15
Photos:
12

Latest posts

Group events

Pasarea Matinala

Pasarea matinala episodul 48 trailer 1

Valeria

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
91.70
Fan Adevărat!
0.00 Puncte
Haide ma, unde ai fost cu ochii?
Cirese bio..uite aici
In ep trecut, ea a baut si s-a ametit de la un cokteil cu cirese, acum el a cumparat cirese...faci legatura?
Mersi Alinuța, chiar nu fusesem atentă la faza asta, cred că scriam vreun mesaj... Dar care e legătura? Sau lăsa nu-mi răspunde :D:p

roxyroxycris

Well-Known Member
Registered
Oracol (XOR)
0.00
Fan Adevărat!
0.00 Puncte
Da,îmi zice:mama,am să vă rog să mă ajutați si pe mine cu calcatul,da?
Da,mamă, îi răspund eu(pot să spun nu???)
Da. Ii spui ca nu te simti bine sau ca este prea cald ca sa calci ziua.
Sotul a rugat-o pe soacra-mea intr-o zi cand inca stateam cu ei sa-i calce o camasa pt ca eu eram la servici si lui ii casunase pe camasa aia care abia se uscase, nu mai stiu unde se ducea de ii trebuia camasa, la care soacra-mea i-a zis ca nu mai e treaba ei ca acum e barbat insurat sa-i calce nevasta.
Nu mi-a calcat niciodata nici macar o hainuta de-a copiilor

Maria Colceriu

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
394.48
Fan Adevărat!
69.00 Puncte
Sotul a rugat-o pe soacra-mea intr-o zi cand inca stateam cu ei sa-i calce o camasa pt ca eu eram la servici si lui ii casunase pe camasa aia care abia se uscase, nu mai stiu unde se ducea de ii trebuia camasa, la care soacra-mea i-a zis ca nu mai e treaba ei ca acum e barbat insurat sa-i calce nevasta.
Când trebuie să ajute cu ceva nu mai e treaba ei, dar să se bage în seamă ar fii treaba ei, offf, soacrele astea :D, eu am noroc, dacă am nevoie să îmi calce un pantalon la dungă, bineînțeles că ai soțului îmi calcă (cămăși calc eu dar pantaloni la dungă încă nu știu să calc, le fac 2 dugi :D) iar de băgat nu se bagă în familia mea, am o soacră de nota 10 :cool:

roxyroxycris

Well-Known Member
Registered
Oracol (XOR)
0.00
Fan Adevărat!
0.00 Puncte
Ca
Când trebuie să ajute cu ceva nu mai e treaba ei, dar să se bage în seamă ar fii treaba ei, offf, soacrele astea :D, eu am noroc, dacă am nevoie să îmi calce un pantalon la dungă, bineînțeles că ai soțului îmi calcă (cămăși calc eu dar pantaloni la dungă încă nu știu să calc, le fac 2 dugi :D) iar de băgat nu se bagă în familia mea, am o soacră de nota 10 :cool:
Cam asa este. Tu esti o norocoasa.

roxyroxycris

Well-Known Member
Registered
Oracol (XOR)
0.00
Fan Adevărat!
0.00 Puncte
Probabil ca ea se astepta ca sotul sa se ia de mine ca nu are camasa calcata, dar erau toate calcate in afara de aia pe care o spalasem cu o zi inainte , iar el si-a luat alta camasa din sifonier. Ea ii calca socrului camasa in fiecare dimineata pt ca nu le calca dupa ce le spala. Le baga asa in sifonier si calca zilnic cate una, in schimb eu calc toate rufele imediat dupa ce s-au uscat.

Maria Colceriu

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
394.48
Fan Adevărat!
69.00 Puncte
Probabil ca ea se astepta ca sotul sa se ia de mine ca nu are camasa calcata, dar erau toate calcate in afara de aia pe care o spalasem cu o zi inainte , iar el si-a luat alta camasa din sifonier. Ea ii calca socrului camasa in fiecare dimineata pt ca nu le calca dupa ce le spala. Le baga asa in sifonier si calca zilnic cate una, in schimb eu calc toate rufele imediat dupa ce s-au uscat.
Și eu le calc după ce le spăl :), dacă văd că are vreo dungă când vrea să ia una mai pun fierul puțin la încălzit dar dacă mai am ceva de călcat dacă nu rămâne așa :D

Petruta

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
471.66
Fan Adevărat!
49.00 Puncte
Foarte frumos!
TATĂ ,CE ÎNSEAMNĂ SA FII SĂRAC?

"Un om de afaceri, vrând ca fiul sau sa știe ce e sa "fii sărac", l-a dus la munte ca sa petreacă 2 zile cu o familie de țărani. Au stat acolo 3 zile si 2 nopți in modesta lor casa.
In mașina, la întoarcere spre casa, tatăl a întrebat fiul:
Cum ți s-a părut aceasta experiența?
Buna, spune fiul cu privirea îndreptată spre orizont.
Si ce ai învățat, insista tatăl?

Fiul raspunde:
1. Ca noi avem un câine si ei patru
2. Noi avem un jacuzzi ..si ei un râu fără sfârșit cu apa cristalina unde sunt pesti
3. Noi avem reflectoare care luminează grădina noastră, în timp ce pe ei îi luminează luna si stelele
4. Curtea noastră e mică si a lor ajunge pana la orizont
5. Noi ne cumpărăm mâncarea, dar ei seamănă si recoltează mâncarea lor
6. Noi ascultam CD-uri cu muzica, dar ei asculta o simfonie fără sfârșit de tot felul de păsări si animale
7. Noi pregătim mâncarea in cuptor cu microunde, dar mâncarea lor are gustul acesta bun de cuptor de lemne
8. Pentru a ne proteja, noi trăim înconjurați de un zid, cu alarme... ei trăiesc cu poarta deschisă, protejați de prietenia vecinilor lor.
9. Noi trăim conectați la smartphone, Facebook, televizor... ei, in schimb, sunt "conectați" la viața, la cer, la soare, la apa, la verdeața munților, la animale, la insămânțat, la familia lor.
Tatăl lui a rămas impactat de ce profund gândea copilul lui si atunci fiul lui încheie spunând:
Mulțumesc tata, pentru ca mi-ai arătat ce săraci suntem noi si ce bogați sunt ei!!!...

CONCLUZIE:
Avuțiile materiale nu sunt tot in aceasta viața .
Sa fii umil si simplu e ceea ce te face MARE, niciodată sa nu uiți asta."
Ce frumos gandit.

micutza56

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
3,782.64
Fan Adevărat!
118.00 Puncte
Eu mereu i-am călcat! Cel puțin celui mic,încă de când s-a născut! Și mama ei
o ajută si nu aș vrea să zică vreodată fiului meu că maică sa face și eu nu!
Ieri însă făcusem și mâncare și se întâmplase să nici nu dorm,mă bagase în "ședință" sfârșitul episodului,am dormit f.puțin și aseară eram cam obosită. Nu am refuzat niciodată să-i ajut de câte ori am avut ocazia!

roxyroxycris

Well-Known Member
Registered
Oracol (XOR)
0.00
Fan Adevărat!
0.00 Puncte
Eu mereu i-am călcat! Cel puțin celui mic,încă de când s-a născut! Și mama ei
o ajută si nu aș vrea să zică vreodată fiului meu că maică sa face și eu nu!
Ieri însă făcusem și mâncare și se întâmplase să nici nu dorm,mă bagase în "ședință" sfârșitul episodului,am dormit f.puțin și aseară eram cam obosită. Nu am refuzat niciodată să-i ajut de câte ori am avut ocazia!
Foarte frumos din partea ta ca ii ajuti.