Group statistics

Members:
838
Threads:
605
Discussions:
15
Photos:
12

Group events

Pasarea Matinala

PE AICEA NU SE TRECE !!!

micutza56

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
1,668.14
Fan Adevărat!
97.00 Puncte
Cel mai mult mă întristează faptul că deși susținem că suntem patrioti,MULTI,prea mulți au plecat și au lăsat în urmă un gol imens,ce cu greu va putea fi umplut.Nu-i judec,doar sunt tristă, pot să încerc să-i înțeleg, dar în locurile unde au plecat ,au indurat umilințe greu de imaginat.Și-au lăsat copiii,părinții, au lăsat pământul și comorile lui.După ani, au luat arma în mâna, cea mai curată armă, votul,încercând astfel să aducă normalitate in țară. Mi-aș dori să trăiesc, să văd că nepoții noștri vor rămâne aici.Să-i aud cântând :
A sosit ziua dreptății
Ziua sfântă a libertății
Tot românul veselește
Romania întinerește

Noi suntem romani
Noi suntem romani
Noi suntem aici
Oe veci stăpâni!

Gabriela1989

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 100
Oracol (XOR)
47.17
Fan Adevărat!
38.00 Puncte
Daca vor iesi in continuare la vot cat mai mult tineret eu cred ca se va schimba ceva...pana acum au guvernat cei ce au tras doar pt ei din cauza ca majoritatea ce au iesit la vot au fost batrani sau oameni care au votat cu stomacul si neinformati, pe cand tineretul stie in ziua de azi cam ce se petrece in partide si cu cine ar trebui sa voteze ...

Valeria

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
186.97
Fan Adevărat!
109.00 Puncte
Unde ne aflam si incotr-o ne indreptam. Se pare ca ne-am amanetat pamanturile, ne-am amanetat bogatiile si cum spunea odata cineva ca ne-am amanetat copii si viitorul copiilor nostri.

Traim intr-o tara in care o treime din romani sunt plecati de pe meleagurile noastre.

Traim intr-o tara in care suntem guvernati de oameni vanduti. Oamenii voteaza cu speranta si cu gandul ca cel ales va face ceva asa cum ii este si caracterul, insa din pacate toti cei care sunt alesi de noi sunt doar marionete ale unor psihopati care nu le pasa decat de putere.

Stramosii nostri au luptat si multi dintre ei au murit pentru tara lor si pentru familiile lor.
Oare e nevoie de o altă revoluție? Sau trebuie să stăm cu mâinele in sân și să răbdăm.... din cer nu pică nimic.....

Maria Colceriu

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
253.08
Fan Adevărat!
104.00 Puncte
Oare e nevoie de o altă revoluție? Sau trebuie să stăm cu mâinele in sân și să răbdăm.... din cer nu pică nimic.....
Ar trebuii măcar să luptăm pentru o schimbare, dar ce putem face ca să scăpăm de hoție și de corupție, cred că o revoluție cum ai spus sau nu știu, mai bine să nu uităm de Dumnezeu și să ne rugăm lui să nu ne lase, să fim mai credincioși, dar din păcate se pierde și credința la mulți!