Group statistics

Members:
831
Threads:
557
Discussions:
12
Photos:
12

Latest posts

Group events

Pasarea Matinala

Tema Zilei : Despre bitcoin, moneda viitorului si blockchain

Status
Not open for further replies.

Irinush

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
546.720
Fan Adevărat!
76.00 Puncte
Nu am avut niciodata vreo moneda virtuala pentru ca nu am incredere in aceasta retea care ne oefera noua, oamenilor un sistem nou de plata si bani complet digitali. Este primul sistem de plata digital...
Din perspectiva mea, Bitcoin nu este nimic mai mult decât o aplicaţie pe telefon sau un program pe calculator ce oferă un portofel personal Bitcoin şi imi permite sa trimit şi să primesc bitcoini prin el.

Iliecorina

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
144.930
Fan Adevărat!
33.00 Puncte
În general, sunt o persoană conservatoare. Dacă nu am controlul asupra unei situații noi sunt reticentă . Poate , dacă aș studia mai mult chestia asta cu monedele virtuale , as discuta cu cineva care se pricepe si mi-ar garanta că totul va fi ok (100%), atunci poate as achiziționa bitcoini.

Iliecorina

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
144.930
Fan Adevărat!
33.00 Puncte
În general, sunt o persoană conservatoare. Dacă nu am controlul asupra unei situații noi sunt reticentă . Poate , dacă aș studia mai mult chestia asta cu monedele virtuale , as discuta cu cineva care se pricepe si mi-ar garanta că totul va fi ok (100%), atunci poate as achiziționa bitcoini.
Distribuit pe facebook.

micutza56

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
215.480
Fan Adevărat!
48.00 Puncte
De multe ori îmi spun că m-am născut prea devreme,dar fiecare timp are avantajele si dezavantajele lui.Am auzit in urma cu doi ani despre această monedă virtuală ,dar nu am avut avut niciodată o astfel de monedă, cred că ar fi fost si greu.Nu sunt o mare expertă in domeniu și am prieteni care in urma cu câțiva ani au pierdut sume mari de bani la bursă. Este o perioadă destul de instabilă si totul si toți parcă încearcă cu totul dinadinsul să distrugă încrederea in sistemul financiar.Nu stiu dacă acest sistem virtual este tot atât de instabil ca si cel bancar,dar ce si cine ne poate garanta ceva.Nu sunt Gica Contra,doar spun că deși ne parvin unele informații nu stiu care este direcția corectă. Noi românii suntem călăuziți după anumite norme,știm să muncim,să fim corecți, iubitori si cam neîncrezători. Cărui fapt îi datorăm acest "șablon"!? Mi-aș fi dorit să am mai multe oportunități de acest gen cu ani in urmă, acum însă cred că este cam târziu pentru mine,dar m-ar bucura dacă copiii,nepoții noștri ar putea să beneficieze de ele! Viitorul este al lor!Vă doresc multă sănătate și să aveți parte doar de lucruri bune și frumoase!

micutza56

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
215.480
Fan Adevărat!
48.00 Puncte
De multe ori îmi spun că m-am născut prea devreme,dar fiecare timp are avantajele si dezavantajele lui.Am auzit in urma cu doi ani despre această monedă virtuală ,dar nu am avut avut niciodată o astfel de monedă, cred că ar fi fost si greu.Nu sunt o mare expertă in domeniu și am prieteni care in urma cu câțiva ani au pierdut sume mari de bani la bursă. Este o perioadă destul de instabilă si totul si toți parcă încearcă cu totul dinadinsul să distrugă încrederea in sistemul financiar.Nu stiu dacă acest sistem virtual este tot atât de instabil ca si cel bancar,dar ce si cine ne poate garanta ceva.Nu sunt Gica Contra,doar spun că deși ne parvin unele informații nu stiu care este direcția corectă. Noi românii suntem călăuziți după anumite norme,știm să muncim,să fim corecți, iubitori si cam neîncrezători. Cărui fapt îi datorăm acest "șablon"!? Mi-aș fi dorit să am mai multe oportunități de acest gen cu ani in urmă, acum însă cred că este cam târziu pentru mine,dar m-ar bucura dacă copiii,nepoții noștri ar putea să beneficieze de ele! Viitorul este al lor!Vă doresc multă sănătate și să aveți parte doar de lucruri bune și frumoase!
Am distribuit pe facebook.

pico

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 100
Oracol (XOR)
68.480
Fan Adevărat!
10.00 Puncte
Nu am avut monede bitcoin dar totusi prefer sa muncesc altcumva pentru bani, nu stand pe calculator. Ma gandesc ca la cum evolueaza lumea cred ca ar putea fi moneda viitorului dar pana atunci prefer sa lucrez in aer liber si sa ma bucur de vremea de afara si de natura!
am distribuit pe facebook!

roxyroxycris

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 100
Oracol (XOR)
418.050
Fan Adevărat!
52.00 Puncte
In viata nimic nu este sigur 100%. :)

Status
Not open for further replies.