Group statistics

Members:
838
Threads:
603
Discussions:
15
Photos:
12

Group events

Pasarea Matinala

Tema Zilei Tulburarile somnului

Status
Not open for further replies.

Lumi

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 100
Oracol (XOR)
1,006.86
Fan Adevărat!
51.00 Puncte
Problemele cu somnul au mai multe cauze. Cel mai frecvent stresul, starea hormonală, etc. Eu anul ăsta chiar am avut probleme cu somnul, eram eu noctambula de fel dar să nu poți adormi decât după ora 2 sau 3 noaptea și a doua zi să mergi la serviciu a fost groaznic. Sper că am depășit perioada și a intrat totul în normal. Somnul este esențial pentru refacerea organismului. Practic în timpul somnului fiecare organ se resetează și își repară tot ceea ce se a stricat în timpul zilei. Lipsa somnului duce la reparații proaste și apariția unor boli.

Stella Nicoleta

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 150
Oracol (XOR)
319.09
Fan Adevărat!
25.00 Puncte
Îmi place să dorm cel mai linistită cu muzică,de ceva timp mi-am dat programul peste cap al somnului de a dormi seara, din cauza muncii serale,iar de obicei dacă nu sunt la muncă, nu pot dormi din cauza obișnuinței și așa mă uit la seriale până simt ca e momentul ene pe la gene . Distribuit twitter

Gabriela1989

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 100
Oracol (XOR)
47.17
Fan Adevărat!
38.00 Puncte
Somnul este foarte important deoarece atunci cand dormim ne odihnim corpul si mintea...eu 8 ore nu prea reusesc sa dorm pe noapte decat atunci cand sunt foarte obosita pentru ca pot sa spun ca mi-am facut si un program tarziu de a adormi...faptul ca sa avansat in tehnologie nu ne usureaza treaba neaparat ci din contra ne tine mai mult ocupati si timpul zboara ca nici nu ne dam seama cand a trecut o ora (asa mi se intampla mie )
Distribuit pe facebook

Boiangiu dana

Well-Known Member
Moderator
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
532.44
Fan Adevărat!
328.00 Puncte
Buna ziua!
Felicitări @alinuta ai avut cele mai multe aprecieri la tema zilei si ai primit 3 puncte Fan Adevarat.
Cei care si-au exprimat opinia veti primi de asemenea cate 1 punct Fan Adevarat daca ati si distribuit pe una dintre rețelele de socializare.
In acest moment tema se inchide.

Status
Not open for further replies.