Group statistics

Members:
844
Threads:
666
Discussions:
15
Photos:
12

Latest posts

Group events

Pasarea Matinala

Tutorial Video - Cum se face traducerea Sincronizata?

Seriale Turcesti

Well-Known Member
Staff member
Moderator
Fan Adevărat!
Registered
Full Member
Oracol (XOR)
1,456.78
Fan Adevărat!
1.00 Puncte
Cei care cunosc limba engleza si vor sa ne ajute la tradus si sa primeasca si un banut va rugam sa urmariti cu atentie clipul Video de mai jos.
Aveti atasat un tutorial Video privind traducerea sincronizata:

Este doar un promo de 1 minut. Atentie un promo de 1 minut ar putea avea un numar dublu sau chiar mai mult decat un fragment de 5 minute dintr-un episod.
Va rugam sa parcurceti toți pasii si la nevoie incercati de mai multe ori pâna reusiti.
Vom parcurge impreuna fiecare pas in cazul in care nu reusiti singur/singura. Si sa specificați dacă v-ați impotmolit la un anumit pas.
Materiale:
1. Site Traducere: https://www.nikse.dk/subtitleedit/online
2. Link Video: https://filmefast.com/video/2.mp4
Cei care au reusit va rugam sa postati mai jos intentia de a ajuta comunitatea la tradus serialul Pasarea matinala si va vom contacta noi.

Archangel Michael

Well-Known Member
Staff member
Fan Adevărat!
Top 50
Oracol (XOR)
93,751.96
Fan Adevărat!
0.00 Puncte
Si eu vreau sa ajut la traduceri din engleza,mi-as dori sa ajut daca se poate .
Va multumesc pentru intentie!
Vaceti va rog acest tutorial si trimiteti-mi subtitrarea pe email [email protected]
Daca intampinati probleme la vreun pas o sa va ajut. Putem vorbi detalii pe email sau in privat.

ellaH

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
1,307.88
Fan Adevărat!
103.00 Puncte
Din pacate nu stiu limba engleză !☹...imi pare rau ca nu pot sa ajut la traduceri... multumesc mult echipei care ajuta la traducerea filmului!❤
Puteti ajuta prin a comenta si distribui tema zilei si articolul zilei de pe romaniaonlinetv; sa participati cu noi la discutii si sa jucati fazan!

Vera Vevy

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 100
Oracol (XOR)
87.95
Fan Adevărat!
8.00 Puncte
vorbim in privat detalii, ai reist sa faci tutorialul.
Imi pare rau , ieri nu am intrat . Am avut o zi aglomerata si zilele aceastea o sa fie putin mai aglomerate ptr mine. Nu am reusit sa fac tutorialul , am incercat dar mi-am cam prins urechiile . Stiu engleza si de aceea imi doresc sa ajut , dar am vazut cat e de complicat . O sa mai incerc cand am putin timp liber .