1.37 Puncte = 1 Vella / Vella= 0.00002667583 BTC si 43.2183406114 Doge

Group statistics

Members:
860
Threads:
922
Discussions:
15
Photos:
12

Latest posts

Group events

Pasarea Matinala

Yemin Primul sezon tradus in totalitate : In curand si Sezonul 2

Issabella

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
1,394.98
Fan Adevărat!
240.00 Puncte
Cu drag :)
Fetele de pe grup apreciază cât de promptă eşti cu trailerele?
Tind să cred că da ,zic eu :) eu mă mulțumesc, nu știu cum sa ma exprim ....cum eu mă bucur ,și sunt curioasă să aflu ,mă gândesc că și ele sunt la fel ca mine ....restul nici nu mai contează...intelegi tu ce vreau sa spun:)

Issabella

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
1,394.98
Fan Adevărat!
240.00 Puncte
E: I'M so affected,,,,,On one hand,that man's statement,, conspiring evidences against babam,That text message,,,,,, ,n on the other hand, Babam, my emotions,,,,, I know that my baba is not such a person. My inner voice, inner voice keeps shouting, he hasn't done this. Sometimes, I miss old times so fondly. Those days being a kid wen I thought, riding on babam's back, nothing would ever happen to me. Even though I troubled him,I knew he would be there behind me,whenever I needed him. Yes I knew, moreover,,,,, TRUST,,,besides, I felt a weird peace of mind. Can u imagine, even if angry at me....MY BABAM WAS THE MOST HONEST N RIGHTEOUS MAN OF THE WORLD, I HAD EVER SEEN! ALWAYS does the RIGHT,,,NEVER DID any WRONG! Even when I had a fight /argument with him, I knew he would end up being Right! Sometimes, mom used to hide my mischief n lie,so that our fight dsnt get prolonged. Babam stared at me, as if I shattered his dreams, I used to hang his canestick(unaudible/approx). I ADMIRE HIS HONESTY...... Now, possibility of this mishap, moreover on such a matter,is unbelievable..... I can't believe he's detained in a cell.....that to, against mom,,,,suspected for, trying to shoot one's wife of 30 years...... Babam is helpless in the lockup, Mom wounded, suna remains sick unsuccedingly.....Everything presses on me....presses, presses! R: It will pass......WE will cope with this too,I know. ####Zafar calls#####
R: Won't u answer it?
E: Yes,zafar...........ok,we'll talk in detail.

Issabella

Well-Known Member
Contributor
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Donator
Oracol (XOR)
1,394.98
Fan Adevărat!
240.00 Puncte
E: I'M so affected,,,,,On one hand,that man's statement,, conspiring evidences against babam,That text message,,,,,, ,n on the other hand, Babam, my emotions,,,,, I know that my baba is not such a person. My inner voice, inner voice keeps shouting, he hasn't done this. Sometimes, I miss old times so fondly. Those days being a kid wen I thought, riding on babam's back, nothing would ever happen to me. Even though I troubled him,I knew he would be there behind me,whenever I needed him. Yes I knew, moreover,,,,, TRUST,,,besides, I felt a weird peace of mind. Can u imagine, even if angry at me....MY BABAM WAS THE MOST HONEST N RIGHTEOUS MAN OF THE WORLD, I HAD EVER SEEN! ALWAYS does the RIGHT,,,NEVER DID any WRONG! Even when I had a fight /argument with him, I knew he would end up being Right! Sometimes, mom used to hide my mischief n lie,so that our fight dsnt get prolonged. Babam stared at me, as if I shattered his dreams, I used to hang his canestick(unaudible/approx). I ADMIRE HIS HONESTY...... Now, possibility of this mishap, moreover on such a matter,is unbelievable..... I can't believe he's detained in a cell.....that to, against mom,,,,suspected for, trying to shoot one's wife of 30 years...... Babam is helpless in the lockup, Mom wounded, suna remains sick unsuccedingly.....Everything presses on me....presses, presses! R: It will pass......WE will cope with this too,I know. ####Zafar calls#####
R: Won't u answer it?
E: Yes,zafar...........ok,we'll talk in detail.
Alle ,te rog ,când poți tu ...sărut mâna mult❤❤❤

AllieM

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Oracol (XOR)
1,355.15
Fan Adevărat!
440.00 Puncte
E: Sunt atât de afectat.....pe de o parte e declarația acelui om....cu dovezi asupra tatălui meu. Acel mesaj....pe de altă parte....e vorba de tata...emoțiile mele.....știu că tata nu e un astfel de om. Vocea mea interioară continuă să țipe: Nu el a făcut asta. Câteodată îmi e așa dor de vremurile trecute. Când eram copil, când mă ducea tata în spate, atunci știam că nimic nu mi se v-a întâmpla. Știam că chiar dacă greșeam, el va fi mereu lângă mine. Da, știam, ba chiar aveam încredere că va fi mereu acolo, lângă mine. Aveam o pace ciudată. Imaginează-ți, chiar dacă era supărat pe mine.....tata era cel mai onest om din întreaga lume! Cel mai onest pe care l-am văzut. Întotdeauna a făcut ce e bine și nu a greșit nimănui.
Chiar și atunci când mă certam cu el, știam că el va avea, la final, dreptate. Câteodată mama ascundea greșelile mele ca să nu ne certăm continuu. Tata se uita la mine de parcă î-am frânt toate visele. Îi admir onestitatea....iar acum, din cauza acestei greșeli...mai ales cu aceste fapte.....nu pot să cred că se află închis într-o celulă....mai ales suspectat că i-a făcut ceva mamei, că a încercat să o împuște pe soția lui de 30 de ani. Tata e fără ajutor în închisoare. Mama e rănită, Suna în continuare e bolnavă....totul parcă apasă pe mine, apasă tare!
R: Va trece....vom trece împreună și prin asta, sunt sigură!
(Zafer sună)
R: Nu răspunzi?
E: Da Zafer,.....sigur, vom discuta totul în detaliu.

Gata @Issabella .
Am tradus :)

OanaAlyna

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Top 50
Oracol (XOR)
596.24
Fan Adevărat!
47.00 Puncte
Buna ziua, fetele!
Nu o sa prea pot sa intru saptamana asta am musafiri si imi ocup tot timpul cu ei si cu munca dar imi este dor de voi . Cu raceala sunt ok dar am musafiri nici macar episoadele de saptamana asta nu am reusit sa le vad. Chiar imi cer scuze ca nu sunt cu voi . Va pup pe toate ❤❤❤❤

AllieM

Well-Known Member
Fan Adevărat!
Registered
Oracol (XOR)
1,355.15
Fan Adevărat!
440.00 Puncte
Buna ziua, fetele!
Nu o sa prea pot sa intru saptamana asta am musafiri si imi ocup tot timpul cu ei si cu munca dar imi este dor de voi . Cu raceala sunt ok dar am musafiri nici macar episoadele de saptamana asta nu am reusit sa le vad. Chiar imi cer scuze ca nu sunt cu voi . Va pup pe toate ❤❤❤❤
Te îmbrățișăm și te așteptăm înapoi când vei fi mai liberă